VP Production
monobank

monobank

 • Категорія:
  • app,
  • brand,
  • gamedev
 • Послуга:
  • аудіобрендинг,
  • звуковий дизайн,
  • створення музики
 • Робота над проєктом:
  • Влад Плотніков,
  • Руслана Кручек,
  • Артем Баскоєв

monobank — продукт співпраці Universal Bank і команди Fintech Band, прогресивний інструмент персонального банкінгу у вигляді мобільного додатку. Сам себе monobank позиціонує як «перший в Україні банк без відділень».

У 2019 кількість користувачів monobank перевищило позначку в 1,3 мільйона, а загальна сума використаних ними грошей — 112 мільярдів гривень. mono — проєкт, який активно розвивається. А ще в нього найзручніший мобільний додаток на ринку.

Концепція звучання

Для цього проєкту ми створили звукову айдентику для мобільного додатку. Це — один із різновидів аудіобренда. Якщо простіше — системні звуки. Конкретно для першої ітерації — звуки повідомлень.

Головне завдання цих звуків — ще більше виділяти monobank, додавати йому впізнаваність, відображати загальний дух. І найголовніше — подобатися користувачам.

Ми відштовхувалися від наявного персонажа додатку — QR-кота. Це дало великий простір для ідей.

Було очевидно, що потрібні були виключно органічні звуки — людський мозок до них більш сприйнятливий. Подібний вибір якраз вписувався в загальну концепцію user-friendly інтерфейсу.

Ми провели низку експериментів із нявканням і муркотінням справжнього кота, додали до них звукові ефекти типу касового апарату й дерев’яних перкусійних інструментів. Нашою основною метою було зробити звуки повідомлень функціональними і водночас затишними. Здається, вийшло. 🙂

Челлендж

Зробити впізнаваними 1–2 секунди звуку — це завжди непросто. Але лукавити не будемо, найскладнішим у цьому проєкті було змусити кота нявкати на вимогу. Для демо-матеріалів навіть довелося нявкати самим.

Домогтися муркотіння виявилося зна-а-ачно простіше.

Результат

Для першої ітерації проєкту ми розробили 5 звуків сповіщень:

 • поповнення рахунку
 • списання коштів
 • інфо-повідомлення від банку
 • вибір кешбеку
 • стандартне повідомлення

Послухати їх ви можете нижче:

Space Invader

У березні 2020 року команда monobank додала у свій застосунок секретну гру. У ній QR-кіт летить на ракеті крізь космос, мужньо рятує котів-астронавтів і ухиляється від астероїдів і коронавірусу.

Ми з радістю повернулися до співпраці з mono і попрацювали над цим ігровим аудіо.

Нам потрібно було «подружити» звучання гри з яскравою ретро-стилістикою зі звучанням власне додатка, адже по суті це один і той самий продукт. Саме тому в проєкті було багато обговорень.

Спочатку Влад і Артем старанно шукали потрібний баланс, а потім разом із командою mono ми перевіряли його на практиці.

У підсумку гра хоч і звучить у дусі старих ігор Dendy, у ній усе ж є натяки на оригінальні звуки monobank — врятовані космонавти цілком впізнавано нявкають.

До речі, цікавий факт: відразу після релізу в грі був баг, за якого не можна було відключити звук — через це не зберігалася кількість набраних очок.

Урочисто присягаємося, що ми тут ні до чого!

Послухати, що в нас вийшло, ви можете нижче:

Кіт-сосиска

Після успіху Space Invader, у який клієнти monobank зіграли понад 7 мільйонів разів, команда mono додала в застосунок ще одну мінігру під назвою «Кіт-сосиска».

Це гра легендарного ретро-жанру змійка, у якому шкодливий QR-кіт їсть буквально банки з лого українських банків і розбивається об НБУ.

Ми відразу зрозуміли, що червневий квест має звучати дуже хитро. У наш аудіальний мудборд ми додали добре знайомий багатьом саундтрек «Рожевої пантери» й головну тему мультфільму «Нікчемний я» — вони ідеально описували настрій, який ми прагнули підкреслити.

Звучання, звичайно ж, залишилося таким же «ретровим», як і в березневому квесті, — адже в обох ігор одна стилістика й багато елементів повторюються. Навіть тональність нового треку і звуків залишилася такою ж, щоби весь додаток звучав гармонійно.

У результаті музика додає відчуття кумедності й мультяшності, а заразом зайвий раз підкреслює несерйозність усього, що відбувається.

Послухати, як усе працює в контексті геймплея, можна нижче:

Відгук клієнта

Напишіть нам

Розкажіть нам про свій проєкт, продукт або ідею. Запитайте пораду або отримайте повноцінну безплатну консультацію. Дізнайтеся вартість, уточніть важливе питання, та що завгодно! Ми будемо раді з вами познайомитися й допомогти.

Наразі ми тестуємо сайт. Якщо ви знайшли баг або помилку, будь ласка, повідомте про це нам.
Change The Record
all rights reserved © VP Production. 2020
Студія звукового дизайну VP Production